22% van de chirurgische patiënten heeft al pre-operatief een vitamine-C-deficiëntie, zo blijkt uit Australisch onderzoek.
In Australisch onderzoek is de vitamine-C-status van patiënten onderzocht die een operatie moesten ondergaan.
Uit dit onderzoek komt naar voren dat 21% van de patiënten pre-operatief een ernstige vitamine-C-deficiëntie (≤ 11,4 µmol/l) heeft.
Verder blijkt dat inname van citrusfruit significant hoger ligt bij de patiënten met een normale vitamine-C-status (> 28,4 µmol/l).
In de groep met een vitamine-C-status van ≤ 28,4 µmol/l is het aantal personen dat geen fruit consumeert significant hoger dan in de groep met een normale vitamine-C-status.
Uit ander onderzoek komt naar voren dat de vitamine-C-status van patiënten daalt door de operatie.
Het is daarom belangrijk aandacht te besteden aan de vitamine-C-status van chirurgische patiënten.
Meer informatie over het belang van vitamine C voor chirurgische patiënten, zie e-book Alles over Vitamine C.
Gerelateerd nieuws:
| Bronnen |
|