In de NHG-richtlijn CVRM wordt aangegeven dat allereerst een gezonde voeding en leefstijl van belang zijn in de preventie van hart- en vaatziekten. Toch daalt het aantal verwijzingen naar de diëtist op het gebied van CVRM.
Uit de NIVEL gegevens blijkt dat de laatste jaren de voedingsadviezen van de diëtist voor hypertensie en hypercholesterolemie is gedaald.
Het percentage patiënten dat voor een voedingsadvies hypertensie bij de diëtist komt is afgenomen van 9,9% (2014) naar 4,0% (2022) terwijl het aantal patiënten met (pre)hypertensie in Nederland toeneemt.
Ook het percentage patiënten dat voor een voedingsadvies hypercholesterolemie bij diëtist komt is afgenomen van 12,7% (2014) naar 7,5% (2022), terwijl ook het aantal patiënten met hypercholesterolemie toeneemt.
In de NHG-richtlijn CVRM wordt aangegeven dat allereerst een gezonde voeding en leefstijl van belang zijn in de preventie van hart- en vaatziekten. Toch lijkt het er op dat te weinig wordt doorverwezen naar de diëtist en te snel voor medicatie wordt gekozen.
Leer en leer meer over de voedings- en leefstijladviezen bij (pre)hypertensie en hypercholesterolemie:
Gerelateerd nieuws:
Bronnen |
|