Patiënten met type-2-diabetes blijken in de praktijk te weinig dieetadvies te krijgen.
De Diabetesvereniging Nederland (DVN), de Nederlandse Diabetes Federatie (NDF) en de Nederlandse Vereniging van Diëtisten (NVD) hebben een brandbrief naar organisaties als het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) gestuurd om de belangrijke rol van de diëtist in de ketenzorg Diabetes te borgen.
In de NDF Zorgstandaard staat beschreven wat kwalitatief goede dieetzorg inhoudt. De praktijk blijkt lastiger. De NVD signaleert dat de dieetbehandeling moet plaatsvinden in minder uren dan de norm van de beroepsgroep. Zo kan het gebeuren dat iemand met type-2-diabetes slechts 1 uur dieetadvisering ontvangt. Dit is niet terecht en het is te weinig voor een verantwoord dieetadvies. De kwaliteit van de advisering van diëtisten dreigt hierdoor ernstig tekort te schieten. Dit laat de Zorgmonitor van de DVN zien, waarin mensen met type-2-diabetes aangeven zich onvoldoende ondersteund te voelen waar het gaat om aanpassing van hun voeding en leefstijl.
Bron: Diabetesvereniging Nederland (DVN)
Bekijk de rol van voeding in de behandeling van type-2-diabetes en in de preventie van complicaties en comorbiditeit in het e-book Diabetes type 2.