Uit onderzoek blijkt dat 81% van de Europese jongeren een te lage vitamine-D-status heeft.
Uit Europees onderzoek dat deze maand online verscheen in de British Journal of Nutrition blijkt dat 81% van de jongeren tussen 12,5-17,5 jaar een te lage vitamine-D-status heeft.
Er deden 9 landen mee aan dit onderzoek: België, Duitsland, Frankrijk, Spanje, Italië, Oostenrijk, Hongarije, Zweden en Griekenland. Het onderzoek maakt deel uit van het EU-onderzoeksproject Helena (Healthy Lifestyle in Europe by Nutrition in Adolescence).
Bij ruim 1.000 jongeren werd de vitamine-D-status (25(OH)D) in het bloed bepaald.
Hieruit kwamen de volgende resultaten naar voren:
Ernstig deficiënt (< 27,5 nmol/l): 15%
Deficiënt (27,5-49,99 nmol/l): 27%
Insufficiënt (50-75 nmol): 39%
Optimaal (> 75 nmol/l): 19%
In Amerika wordt vitamine-D-suppletie (10 μg/dag) geadviseerd voor alle kinderen tot 18 jaar.
Is vitamine-D-suppletie ook voor Nederlandse jongeren nodig?
Wat is uw mening hierover?
Geef uw mening onderaan dit bericht of stuur ons een e-mail.
Lees meer informatie over dit onderwerp in:
Bronnen |
|
Ik denk dat er zeker kwetsbare groepen onder de jongeren zijn, waarvoor suppletie van vitamine D nodig kan zijn. Hierbij denk ik aan jonge sporters die het vetgehalte in hun voeding beperken. Hierdoor wordt er ook minder vitamine D opgenomen. Daarnaast is vitamine D voor deze groep juist nodig voor de stevigheid van de botten, spierkracht en het handhaven/versterken van de immuunfunctie. Daarnaast is het voor jongeren van allochtone origine nodig om extra vitamine D te nemen, omdat uit meerdere onderzoeken blijkt dat zij een te lage inname hebben van dit vitamine door het gebruik van olie i.p.v. margarine/braadvet of boter bij de maaltijdbereiding. Ook jongeren die willen afvallen en dat op de juiste manier doen (minder energie door het verminderen van (onzichtbare) vetten en natuurlijk de koolhydraten met een hoge glycemische index kunnen een te lage inname hebben van vitamine D. Dus dat zijn al drie grote groepen jongeren waarbij we alert moeten zijn op de inname van viteamine D, of liever nog, waarbij mijns inzines suppletie gewenst is. Ik ben benieuwd naar andere meningen! met sportieve groet en alvast een goed weekend! Anneke Palsma