Preventie obesitas bij kinderen

13 april 2015

Kinderen die te klein of met een te laag geboortegewicht geboren zijn, lopen een verhoogd risico om obesitas te ontwikkelen.

 

Manon A.B. Ernst promoveert op 15 april 2015 op haar proefschrift Prevention of Obesity in Childhood aan de Universiteit Maastricht.

Manon heeft in haar proefschrift onderzocht of de trend bij kinderen om obesitas te ontwikkelen start in de prenatale periode en of de toename in gewicht bij kinderen gedurende de laatste 80 jaren gerelateerd is aan een seculaire trend in lengte. Er werd echter geen prenatale seculair trend geconstateerd. Postnataal is de seculaire trend evident in zowel gewicht, lengte als BMI. Kinderen, die te klein of met en te laag gewicht geboren zijn (small for gestational age / SGA), lopen een verhoogd risico om obesitas te ontwikkelen.

Verder is er op basis van data van lengte en gewicht in een gezonde Nederlandse populatie, een predictiemodel ontwikkeld, om het risico op overgewicht vast te stellen op het moment dat een kind nog een gezond gewicht heeft. Dit predictiemodel is een belangrijk instrument dat in de jeugdgezondheidszorg kan worden gebruikt om obesitas te voorkomen.

Bron: Universiteit Maastricht

 

Reacties

Zelf een reactie toevoegen

De velden gemarkeerd met een * zijn verplicht.